ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 6093269
*
nr 609 3269
Pigtittare
1800-tal, höjd: 95
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 november 2009
kl 17:13:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/11 11:51:32
1
150 kr
6/11 19:59:54
2
400 kr
8/11 18:12:28
1
250 kr
8/11 22:52:23
3
400 kr
8/11 22:52:39
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:49
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:02
-
6184 Spegel
Förgylld, 90x40 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:23
*
Pigtittare
nr 609 3269
Pigtittare
1800-tal, höjd: 95
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 november 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/11 11:51:32 | 1 | 150 kr |
6/11 19:59:54 | 2 | 400 kr |
8/11 18:12:28 | 1 | 250 kr |
8/11 22:52:23 | 3 | 400 kr |
8/11 22:52:39 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:49 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:38 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:02 -
6184 Spegel
Förgylld, 90x40 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:23